Aktuality

 

 

SBORNÍK "KVALITNÍ VZDĚLÁVÁNÍ PRO KAŽDÉHO"

 

V rámci letošního ročníku Khamora, které pořádá organizace Slovo21, proběhla konference o inkluzivním vzdělávání. Sborník příspěvků s názvem "Kvalitní vzdělávání pro každého" naleznete v případě zájmu ke stažení:

https://slovo21.cz/images/dokumenty/publikace/KHAMORO_Kvalitni_vzdelani_pro_kazdeho_5.pdf.pdf

 

 

 

BĚHEM NÁRODNÍ POTRAVINOVÉ SBÍRKY ZÍSKALA ORGANIZACE 978 kg POTRAVIN a 61 kg DROGISTICKÉHO ZBOŹI

Trmický spolek Romano jasnica se v sobotu 11.listopadu 2017 zapojil do pátého ročníku Národní potravinové sbírky, kterou pořádá organizace Byznys pro společnost. Do celonárodní potravinové sbírky se spolek zapojil již podruhé, tentokrát ve dvou obchodních řetězcích, v roudnické Bille a v ústeckém Makru. Do Národní potravinové sbírky organizace se během dne zapojilo 15 dobrovolníků, z velké části zaměstnanců spolku. V obou obchodech dobrovolníci vybrali 978 kg trvanlivých potravin a 61 kg drogistických výrobků. Potraviny budou průběžně vydávány potřebným, zejména rodinám s dětmi a těm, kteří se ocitli v krizové sociální situaci.

Všem dárcům děkujeme!

 

 

V SOBOTU NAKUPUJTE PRO DOBROU VĚC!!

v sobotu 11.11. proběhne po celé České republice 5. ročník Národní potravinové sbírky. Ani Ústecký kraj nebude výjimkou a Potravinová banka Ústeckého kraje bude samozřejmě u toho. Přijďte nás podpořit do nákupních středisek po celém kraji. Pracovníci PBUK a našich partnerských organizací se na vás budou těšit od 8 - 20 hodin.

 

 

13. ročník Různobarevného festivalu 22.července 2017

V sobotu 22.července 2017 se uskuteční již 13. ročník Různobarevného festivalu v Trmicích.

Jako již tradičně uvidíte řadu dětských tanečních souborů a řadu zajímavých hudebních hostů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Romano jasnica se zapojuje do Národní potravinové sbírky

Romano jasnica se letos zapojí do Národní potravinové sbírky (www.potravinypomahaji.cz). Sbírku organizuje Byznys pro společnost (BPS) ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy. Během sbírky mohou zákazníci hypermarketů darovat trvanlivé potraviny,

Sbírka proběhne v sobotu 12. listopadu 2016 (od 8.00 do 20.00 hod) v řadě prodejních řetězců v ČR.

Romano jasnica se zapojí do Národní potravinové sbírky v obchodních řetězcích v Teplicích (Billa, Alejní 3198), v Krupce (Tesco, Revoluční 354) a v Roudnici nad Labem (Tesco, Neklanova 2693).

Všem, kteří se rovněž zapojí a svým darem pomohou, děkujeme!

 

 

12.Různobarevný festival již 23. 7. 2016

Romano jasnica pořádá i v tomto roce v pořadí již 12. Různobarevný festival. Festival se uskuteční v sobotu 23. července 2016.

Pokud má Vaše organizace taneční soubor a rádi byste s ním vystoupili na našem festivalu, prosím pište pouze na email: romano.j@seznam.cz nebo nás kontaktujte na telefonním čísle: 605 263 495. Počet tanečních souborů je omezen!!

 

Romano jasnica pořádá  10. 6. 2016 první Street Store v Trmicích

Romano jasnica pořádá v pátek 10. 6. 2016 první Street Store v Trmicích. Jedná se o obchod na ulici s ošacením a různými službami pro potřebné, který proběhne od 15 do 19 hodin nedaleko trmické pošty (prostor za bývalou trmickou poštou). Akce se uskuteční v rámci projektu "Amen sam ade_Hier sind wir_Tady jsme", který je realizován ve spolupráci s Nadací Brücke/Most (Brücke/Most Stiftung).

 www.e-usti.cz/zpravy/3929-svetovy-projekt-the-street-store-miri-do-trmic

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Romano jasnica pořádá v Trmicích první workshop v rámci projektu "Amen sam ade_Hier sind wir_Tady jsme"

31. 5. 2016 se uskuteční první ze série workshopů v Trmicích, ten se uskuteční v rámci projektu "Amen sam ade_Hier sind wir_Tady jsme", který je realizován ve spolupráci s Nadací Brücke/Most (Brücke/Most Stiftung).  Seminář je určen pro všechny Romy z okolí Trmic či Ústí nad Labem, kteří mají chuť něco ve svém okolí, ve svých životech změnit a oprostit se od často okolím připisované "role oběti".

Více na webových stránkách Nadace Brücke/Most:  bmst.eu/cz/termine/index.php?tid=3485

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________